KONCERTNO PREDSTAVLJANJE CD-a / SABRINA ZELIĆ: PORTRET SKRJABINA

ulaz slobodan

Dvorana Svetislav Stančić

Ulaz slobodan!

Pozivamo vas na koncert pijanistice Sabrine Zelić i promociju njezina novog CD-a Portret Skrjabina koji će uz umjetnicu predstaviti predsjednik Hrvatskog društva „Aleksandar Skrjabin“ prof. dr. art. Veljko Glodić, autor teksta Ivor Prajdić, ass. i pročelnik Odsjeka za klavir, orgulje i čembalo  na Muzičkoj akademiji Sveučilišta u Zagrebu, prof. art.  Đuro Tikvica. Nakladnik je izdavačka kuća Croatia Records uz potporu Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu.

PROGRAM:
SABRINA ZELIĆ, klavir

Aleksandar Skrjabin: Pet preludija, op. 11, izbor
Vjekoslav Nježić: Hommage S, praizvedba

Skladatelj Vjekoslav Nježić namjenski je napisao skladbu „Hommage S“ za album Sabrine Zelić kao svojevrsnu reakciju, odnosno intimni komentar na djela Skrjabinova klavirskog opusa. To je važno za Skrjabinovu ostavštinu jer joj osigurava dugotrajnost kroz djela drugih autora.

ulaz slobodan

Organizatori

Muzička akademija
Hrvatsko društvo “Aleksandar Skrjabin”